طراحی کارت دعوت-پایه پنجم

طرح تکالیف مهارت محور با هدف پرهیز از حافظه محوری، افزایش نشاط و شوق یادگیری، توسعه یادگیری مادام العمر و کاهش استرس مخرب ناشی از تکالیف سنتی و تقویت مهارت‌های زندگی در دانش آموزان اجرا می‌شود.

در این راستا دانش آموزان با درست کردن کارت دعوت عید غدیر مربوط به درس هدیه ها ،به صورت عملی این مبحث را آموزش دیدند.

مشاهده ادامه تصاویر...

اینو میدونستی؟- پایه پنجم

انسان اگر پایه ی دانستنی های خود را بالا ببرد همانا بسیار در این دنیا موفق تر است. دانش آموزان، امروزه خود به دنبال دانستنی های جالب و خواندنی هستند. از این رو در تابلوی مربوط به پایه ی خود مطالب علمی و جالب خود را با دوستان خود به اشتراک گذاشتند.

مشاهده ادامه تصاویر...

جانم فدای رهبر، چادر حجاب برتر – پایه پنجم

حضرت فاطمه(سلام الله علیها ) مي‌فرمايند:

خداوند، اطاعت از ما- اهل‌بيت عليهم‌السلام- را براي ايجاد نظم و همبستگي در مردم قرار داد .

دختران و زنان شایسته با آراستن خویش به “پوشش اسلامی حجاب برتر” بزرگترین معلمان اخلاق و پاکی و فضیلتند. حجاب، عفاف وشخصیت ومتانت زن را نمودار می کند و او را همچون مرواریدی گرانبها در بر می گیرد.

 به مناسبت ایام شهادت حضرت فاطمه علیها السلام و تبعیت از بزرگ بانوی نمونه اسلام و جهان با مانور حجاب دانش اموزان دوباره عهد بستیم همیشه با اطاعت از اهلبیت علیهم السلام پیروز و سربلند باشیم.

مشاهده ادامه تصاویر...

اجرای برنامه صبحگاهی روزهای یکشنبه – پایه پنجم

پيامبر خدا صلى الله عليه و آله می فرمایند :

 برترين جهاد، برای كسى است كه صبح خود را با اين نيت آغاز كند كه به احدى ستم روا ندارد .

 • نشاط صبحگاهی با ورزش های شاد کودکانه
 • قرائت صلوات خاصه امام رضا علیه السلام یا دعای فرج
 • استعانت از اذکار هفته به صورت همگانی
 • دعا و بیان آرزوهای زیبا با شعار "لبیک یا فاطمه "
 • اجرای سرودهای همگانی
 • نورانی شدن با قرائت قرآن سوره های زلزال و تین

مشاهده ادامه تصاویر...

جذابیت های ریاضی- پایه پنجم

با تلفیق درس ریاضی و هنر و با هدف ایجاد حس خوشایند یادگیری، دانش آموزان با رنگ آمیزی طرح های ماندالا مبحث خط تقارن را در اشکال هندسی آموختند.

...مشاهده ادامه تصاویر

بازدید از پارک موزه علوم زمین مشهد – پایه پنجم

یکی از مهم‏ترین مزیت‏های آموزش از طریق گردش علمی، تلفیق دروس گوناگون برنامه‏ ی آموزشی مدرسه است.

گردش‏ ها و بازدیدهای علمی-آموزشی و عملی، لذت یادگیری‏ را به دانش ‏آموزان می‏ چشانند. این بزرگ‏ترین و اساسی‏ ترین نقش‏ آموزش و پرورش در جذاب کردن فعالیت‏ های آموزشی برای‏ دانش آموزان می باشد. در اثر ایجاد تجربه‏ های علمی و حقیقی، دانش آموزان را به‏ فعالیت بیش‏تر ترغیب می‏کنند.

تجربه‏ های علمی که به طور انتزاعی قابل درک نیستند یا درک‏ آن مشکل است،بهتر فهمیده می‏شوند. بر این اساس،بازدید از پارک موزه علوم زمین مشهد در برنامه آموزشی امروز مدرسه قرارگرفت.

مشاهده ادامه تصاویر...

خوبی هایت به یادم هست- پایه پنجم

امام صادق(ع): هرگاه کسی را دوست داشتی او را بدان آگاه ساز، زیرا اعلام محبت، محبت را میان شما استوارتر می سازد.

مشكلات انسان هميشه ناشي از ندانستن نيست، بلكه در موارد بسياري ناشي از غفلت، فراموشي و بي‏توجهي است. بنابراين، يكي از وظايف مربّي تذكر و غفلت‏زدايي از متربّي است و بايد با يادآوري آنچه متربّي مي‏داند، زمينه رفع مشكلات او را فراهم سازد.در این خصوص مسابقه هیجان انگیز با همراهی معلم و دانش آموزان دو کلاس انجام شد.

در این بازی دانش آموزان یکی از صفات خوب دوست خود را بر روی بادکنک نوشتند تا به یکدیگر خوبی هایشان را یاد آوری کنند.

مشاهده ادامه تصاویر...

تُنگ احساسات- پایه پنجم

در روابط انسانی مبتنی بر سواد عاطفی هیچ واقعه احساسی وجود ندارد که کوچک و بی اهمیت تلقی شود.

بیان احساس نشان می‌‌دهد که چگونه یک عمل منجر به یک احساس خاص می‌شود. از این رو دانش آموزان  دورهم جمع شدند و با برداشتن کاغذهایی که روی آن ها احساسات مختلفی نوشته شده بود درباره احساسات خود صحبت کردند.

مشاهده ادامه تصاویر...

جذابیت های ریاضی – پایه پنجم

در ساعت جذابیت های ریاضی دانش آموزان پایه پنجم درس تناسب را به گونه ای متفاوت آموزش دیدند.

مشاهده ادامه تصاویر...

کارگاه بلوغ- پایه پنجم

از آنجاییکه بلوغ مرحله مهمی در زندگی هر فرد محسوب می شود و حفظ سلامت جسم و روان یکی از مهمترین عوامل گذر از این مرحله است لذا بر آن شدیم تا با برگزاری این مراسم برای دختران گلمان علاوه بر آگاهی بخشی، خاطره خوشی را برای آنها رقم بزنیم.

فعالیت های صورت گرفته در این زمینه عبارتند از:

- آموزش مسائل روحی و روانی مخصوص این سنین توسط مشاور محترم سرکار خانم حسینی و آموزش مسائل جسمی و بهداشتی توسط مربی بهداشت مدرسه

- اهدا هدیه از طرف اولیا گرامی به دختران گلمان و انجام پذیرایی توسط آموزشگاه از دانش آموزان عزیز

مشاهده ادامه تصاویر...

تلفیق درس علوم و املا- پایه پنجم

هنگام هر حرکت، مجموعه اعمال پیچیده و منظمی انجام می گیرد تا منجر به حرکت شود. مثلاً هنگامی که راه می‌رویم یا چیزی را با دست می‌گیریم، چندین ماهیچه،استخوان ها و اعصاب و بخش‌های دیگر شرکت دارند. حتی زمانی که فقط ایستاده‌ایم، ماهیچه‌ها و استخوان های زیادی در حال فعالیت هستند.

در این فعالیت با استفاده از آموخته های علوم در درس هماهنگی بین ماهیچه ها و استخوان ها (حرکت مفاصل) و تمرین املا و با متوقف کردن حرکت ماهیچه ها و استخوان های انگشتان دست (ثابت نگه داشتن مفاصل) توسط چوب بستنی، یاد گرفتند که بدون حرکت انگشتان دست قادر به انجام هیچکاری نخواهیم بود و یا به سختی قادر به انجام کاری می شویم.

مشاهده ادامه تصاویر...

قدر آب را بیشتر بدانیم – پایه پنجم

تغییر در الگوی مصرف آب میتواند به حفظ و نگه داری آب و صرفه جویی در آن کمک کند. اگر هر کدام از افراد بتوانند برای صرفه جویی و نگه داری و حفظ این منبع طبیعی تلاش کنند تا آب پاک و خالص هدر نرود این ماده ی حیاتی میتواند برای نسل های آینده هم قابل استفاده باشد. همه ی ما روزانه موارد استفاده ی زیادی از آب داریم اما کمتر به صرفه جویی در آن فکر می کنیم حتی تغییر در الگوی آب و هوا و گرم شدن زمین هم به آب بستگی دارد.

دانش آموزان پایه پنجم با تهیه روزنامه دیواری که مربوط به درس مطالعات اجتماعی(منابع آب های ایران) است به بحث و گفتگو پیرامون این مطلب پرداختند.

مشاهده ادامه تصاویر...

پژوهش در علوم-پایه پنجم

فعاليت های عملی يکی از ارکان اصلی آموزش علوم تجربی محسوب شده و موجبات رشد دانش علمی، مهارتی و نگرش های علمی دانش آموزان را فراهم می سازند. انجام فعاليت های عملی علاوه بر تثبيت يادگيری و افزايش طول عمر ماندگاری مفاهيم آموخته شده، سبب دست ورزی و کسب مهارت هايی می گردد که در زندگی روزانه مورد استفاده قرار گرفته و زمينه های نوآوری دانش آموزان را فراهم می سازد. از این رو دانش آموزان با انجام آزمایش های مخنلف برای یکدیگر به کسب این مهارت ها پرداختند.

مشاهده ادامه تصاویر...

السلام علیک یا حضرت فاطمه المعصومه – پایه پنجم

بارگاهی که به شهر قم به پاست

هم برای نجف هم کربلاست

خاک اورا غرق بوسه می کنم

چون که جای پای اربابم رضاست

وفات حضرت فاطمه معصومه (سلام الله علیها) را به آقا امام زمان عج و ولی نعمتمان حضرت رضا علیه السلام تسلیت می گوییم.

انشاءالله که با اجرای مداحی همگانی و انداختن شال عزا ما هم جزء عزادارن حضرت نام مان نوشته شود.

مشاهده ادامه تصاویر...

16 آذر روز دانشجو - پایه پنجم

مقام معظم رهبری: مظهر شهامت و سرعت عملِ ملت ایران دانشجویان بودند، آن هم دانشجویی که پیرو خط امام بود.

به مناسبت روز دانشجو، ضمن آگاهی دانش آموزان با علت نامگذاری این روز به این نام، طی فعالیتی گروهی آن ها با نوشتن متنی کوتاه این روز را به بزرگترهای دانشجوی خود تبریک گفتند. همچنین با درست کردن کارت تبریک برای دانشجویان کادر مدرسه، قدردان زحمات آن ها شدند.

آسمان آبیم آرزوست- پایه پنجم

هوای پاک از ثروت هم مهم‌تر است. ما از صبح که با ماشین‌های تک‌سرنشین از خانه خارج می‌شویم کار و تلاش می‌کنیم تا به خوشبختی و آرامش برسیم اما برعکس این تلاش ما دشمن سلامتی ما شده و یادمان رفته که شرط آرامش و خوشبختی سلامتی خانواده مان و زندگی در یک هوای پاک است.

در روزهایی که حال هوایمان خوب نبود ما به عنوان عضو کوچکی از این جامعه برای آبی شدن آسمان شهرمان سهمی کوچک ایفا کردیم و با پبام هایمان سعی کردیم دوستانمان را نیز آگاه سازیم.

مشاهده ادامه تصاویر...

هفته کتاب-پایه پنجم

کتاب، دروازه ای به سوی جهان گسترده دانش و معرفت است و ارائه کتاب های خوب، یکی از بهترین ابزارها برای به کمال رساندن انسان هاست.

از این رو دختران کتاب خوان آموزشگاه با معرفی کتاب های مفید به دوستانشان و همچنین برنامه شاهنامه خوانی گامی هرچند کوچک در راه ترویج کتاب و کتاب خوانی برداشتند.

مشاهده ادامه تصاویر...

درس فارسی-پایه پنجم

مهم است که به وجود کشورمان افتخار کنیم؛ ولی مهمتر از آن این است کهکاری کنیم” کشورمان به وجودمان افتخار کند...

ما دختران رضوی با هم نوا شدن سرود "ای ایران" افتخار خود را نسبت به وطنمان به گوش دیگران می رسانیم و برای سربلندی ایران با تمام وجود تلاش می کنیم.

پژوهش در علوم- پایه پنجم

امروزه آموزش دروس  باید به گونه ای برنامه ریزی شود که هم قوهٔ کاوشگری عملی را در دانش آموزان شکوفا کند و هم سواد علمی و فناورانۀ جامعهٔ خود را بهبود بخشد تا از این راه بتوانند زمینهٔ توسعهٔ پایدار را در کشور خود فراهم آورند.

با هدف کسب مهارت عملی و تثبیت مطالب درسی دانش آموزان در ساعت پژوهش در علوم با گروه های خود به آزمایش پرداختند.

مشاهده ادامه تصاویر...

اوریگامی (کاغذ و تا) - پایه پنجم

اوریگامی هنری است که در آن خوب دیدن، تمرکز ذهن و بکارگیری ظرافت دستان بسیار مهم و مورد توجه است. هدف این هنر خلق طرح های جالب با کاغذ به کمک تاهای هندسی است و به نوعی پرورش و هماهنگی ذهن و دست می باشد. از این رو در ساعات تفریح دانش آموزان با انجام اوریگامی های ساده در کنار یکدیگر از لحظات خود لذت می برند.

مشاهده ادامه تصاویر...

نذر مهدوی - پایه پنجم

یک روز می افتد؛
آن اتفاق خوب را می گویم
...
من منتظر آن اتفاق زیبا هستم  ...
هر لحظه ، هر روز ، هر جمعه...

السلام علیک یا صاحب الزمان

به مناسبت آغاز امامت امام زمانمان (عج) مسابقه ای شاد و مهیج در مدرسه با هدف انجام کارهای نیک زمینه ساز ظهور، توسط دانش آموزان برگزار گردید. دختران رضوی با ثبت لحظه های ناب معنوی خود در قاب دوربین قدمی هر چند کوچک برای تعجیل فرج و شاد کردن دل امام عصر ارواحنا له الفداء برداشتند.

مشاهده ادامه تصاویر...

روز ملی صادرات-پایه پنجم

مقام معظم رهبری: همه ی بخش های صنعتی باید محصولات خود را با محوریت صادرات تولید کنند.

29 مهر ماه به عنوان روز ملی صادرات نام گذاری شده است و این انتخاب موجب گسترش تفکر و فرهنگ صادرات در جامعه می باشد.

دانش آموزان با شناخت از پرسودترین محصولات صادرات ایران و کشورهای وارد کننده محصولات ایرانی، این روز را گرامی داشتند.

این فعالیت طی یک بازی گروهی انجام گردید، آن ها با محصولات کشاورزی و صنعتی شهر های مختلف ایران که صادر می شوند آشنا شدند و مسیر صادرات را از سرزمین ایران به کشورهای دنیا روی نقشه نشان دادند.

مشاهده ادامه تصاویر...

پرواز بادبادک های رنگی-پایه پنجم

درس اول علوم با انجام ازمایشات مختلف بر روی فرفره ها به پایان رسید و درس دوم علوم آغاز  و تمرین شد. یکی از فعالیت ها و آزمایشات عملی در این درس تهیه ی بادبادک با کاغذ و چوب و ... است که توسط دانش آموزان تهیه شد. آن ها با انجام این فعالیت علاوه بر یادگیری مطالب درسی، دقایق شادی در کنار یکدیگر سپری کردند.

مشاهده ادامه تصاویر...

روز کودک – پایه پنجم

پيامبر صلي الله عليه و آله :

بَيْتٌ لا صِبْيانَ فيهِ لا بَرَكَةَ فيهِ؛

خانه اى كه كودك در آن نباشد ، بركت ندارد.

غنچه باغ زندگی!

خنده‌هایت باصفاست و لبخندت زیباست.

با تو از ته دل می‌خندم و می‌گویم:

فرشته کوچک!

روزت مبارک

به مناسبت روز کودک، دانش آموزان پایه پنجم پروانه های دست ساز خود را به دوستان کلاس اولی خود هدیه دادند و این روز را پاس داشتند.

مشاهده ادامه تصاویر...

لحظه های ناب (پدرانه) – پایه پنجم

پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله می فرمایند:

هر فرزند نیکوکاری که با مهربانی به پدر و مادرش نگاه کند در مقابل هر نگاه، ثواب یک حج کامل مقبول به او داده می شود

سؤال کردند: حتی اگر روزی صدبار به آنها نگاه کند؟

فرمودند: آری ... خداوند بزرگتر و پاکتر است. بحارالانوار ج74 ص73

 ای پدر،  ای آرامش لحظه های ناب زندگی ام ...ای که بی آلایش بودنت همیشه مرا مبهوت تو ساخته است ...

به بهانه تقدیر از مقام والای پدر و تکریم و تحکیم این ستون اصلی خانواده، همایشی زیبا تدارک دیدیم و ثانیه هایی از جنس صمیمیت، نشا ط و معنویت را برای دختران و پدران عزیزمان رقم زدیم.

 با امید به تأثیر گذاری هرچه بیشتر جهت تقویت نظام ارزشمند خانواده، این برنامه از بخش های متنوعی برخوردار بود شامل:

جشن، مداحی و شعر خوانی اهل بیت علیهم السلام، اجرای مسابقات متنوع، قرائت فراز هایی از دعای ۲۴ و ۲۵ صحیفه ی سجادیه در حق والدین و فرزند ، اجرای مسابقات ورزشی و تفریحی ، برگزاری کارگاه مشاوره پدران و کارگاه دست سازه های دختران ، تونل تقدیر ومراسم دست بوسی و نورافشانی

اللهم تقبل منا

مشاهده ادامه تصاویر...

میثاق رویش – پایه پنجم

رسول خدا (ص): هرکه درختی بکارد هربار انسانی یا یکی از مخلوق خدا از آن بخورد برای وی صدقه ای محسوب شود.

با نزدیک شدن به فصل بهار فصل شکفتن و بیداری طبیعت برای استقبال از این پدیده ی  الهی همراه طبیعت شدیم تا در روز درختکاری ما دانش آموزان پایه پنجم  اعلام نماییم که: از محیط زیست خودمان پاسداری می کنیم تا بتوانیم زندگی بهتر و سالم تری داشته باشیم .

در همین راستا در شاخه ساحت زیستی و بدنی که یکی از ساحت های سند تحول بنیادین آموزش و پرورش  می باشد فعالیت هایی ذیل در روز درختکاری صورت گرفت:

 1. نقاشی بر روی بنر میثاق رویش  توسط دانش آموزان هلیا حقدادی،پارمیدا خاکپور،آرنیکا مقری
 2. میثاق نمادین با درخت و فضای سبز با تاییده انگشت دانش آموزان بر روی بنر
 3. ارائه پاورپویت از فواید درختان، توسط دانش آموز ملینا سعیدی فرد
 4. دانش آموزان با خریدگل از نمایشگاه گل و گیاه مدرسه کلاس خود را مزین نمودند

مشاهده ادامه تصاویر...

"شايد اين جمعه بيايد شايد" – پایه پنجم

دانش آموزان پايه پنجم در ماه شعبان، جمله ی اگر توبيايي ... را که می تواند بیانگر زيبايي هاي جهان با حضور حضرت امام زمان (عج) باشد ، كامل كرده  و جملات زيباي خود را در برگه هايي به شكل قلب كه نشان قلب هاي منتظرشان بود نوشتند و در تابلوي پايگاه خبري دبستان نصب كردند.

مشاهده ادامه تصاویر...

موزه بزرگ خراسان-پایه پنجم

یادگیری برای دانش آموزان زمانی شوق انگیز است که در پرتو اندیشیدن و نوآفرینی باشد کیفیت آموزشی وابسته به چگونگی ایجاد زمینه ها و شرایطی است که بتوانند هدف یادگیری را هدف شخصی خود سازند.

یکی از ویژگی های آموزش یادگیری به سبک مشاهده است بازدید از موزه نیروی کنجکاوی دانش آموزان را برانگیخت تا با دانستن گذشته و تاریخ سرزمین خود به کشورمان افتخار کنند.

در این راستا دانش آموزان پایه پنجم و بسیجیان از موزه بزرگ خراسان در تاریح یک شنبه 21 بهمن ماه دیدن کردند که از جمله فعالیت های موزه: مخزن نگهداری اشیاء تاریخی، تزیینات تاریخی مجهز به پیشرفته ترین امکانات امنیتی ضد زلزله، ضد حریق ووجود آزمایشگاه برای مرمت اشیاء تاریخی و... بود .

مشاهده ادامه تصاویر...

دیوارنگار - پایه پنجم

دانش آموزان انقلابی آموزشگاه در 13 بهمن ماه 1397 آغاز دهه فجر فاطمی با طرح دیوار نگار، تصویر گری کبوتر و گل لاله را با هدف زیر  انجام دادند:

گل لاله شکل آن چونان قلب آدمیان که مایه حیات آنان است میباشد. برگ های گل لاله بسیار شبیه قطره های خون است و گر چه خود خونین رنگ و سرخ می باشد، ته گل برگ های آن سیاه و داغدیده است، گویی که داغی بر دل دارد. ونهایتا طرح دیوارنگاری خود را، ترسیم دستاوردهای انقلاب بر روی نوک کبوتران (سمبل پیام رسان انقلاب) تکمیل کردند.

 امید داریم که دانش آموزان حریم علمی رضوی رهپویان راه شهیدان باشند

مشاهده ادامه تصاویر...

ویژه برنامه دهه فجر فاطمی - پایه پنجم
 

دانش آموزان پایه پنجم پیام انقلابی خود رادر یک برنامه شاد و مهیج فریاد زدند

اجرای برنامه:

 • با تلاوت سوره مبارکه فجر
 • اجرای سرود انقلابی "پاس می دارم از انقلابم" در روز آغازین دهه فجر فاطمی
 • بیعت کردند با رهبر انقلاب حضرت آیت الله خمینی ره با اجرای  سرود "خمینی ای امام"

مشاهده ادامه تصاویر...

پایگـــــــاه خبری – پایه پنجم

دانش آموزان پایه پنجم به صورت گروهی با تشکیل پایگاه خبری و نصب اخبار تایید شده پیگیر تقویم های اجرایی آموزشگاه می شوند .

مسئولیت های پایگاه خبری:
(سردبیر، هیئت تحریریه، مسئول برد)

تجدید بیعت با رهبر فرزانه ام – پایه پنجم
 

با تدبر به فرمایشات رهبری و بصیرت و هوشیاری ملت ایران در پاسخ به فتنه 88، دانش آموزان پایه پنجم و بسیجیان دبستان امام رضا(ع) در هفته بصیرت با رهبر فرزانه انقلاب حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی) تجدید بیعت کردند.

با نوشتن جملاتی همچون ای رهبر فرزانه آماده ایم آماده،

ما تا آخر پای امام و انقلابمان ایستاده ایم،

تاخون در رگ ماست خامنه ای رهبر ماست،

 ما ملتی بصیریم ذلت نمی پذیریم و...

مشاهده ادامه تصاویر...

بت شکن تاریخ - پایه پنجم
 

از آنجایی که تقویت معنویت دینی یکی از ارزش های این آموزشگاه می باشد، جهت تعمیق و پرورش این ارزش مهم و اساسی در زندگی دختران گلمان و در راستای تحقق این مهم، نمایش نامه ای جهت آشنایی با زندگانی حضرت ابراهیم(علیه السلام) اجرا گردید.

مشاهده ادامه تصاویر...

نمایشگاه کتاب نویسندگان پایه پنجم

نمایشگاه کتاب نویسندگان پایه پنجم که خود آن ها تهیه و تنظیم کتاب را به عهده داشتند با هدف ترغیب دانش آموزان به درست و روان نویسی و نویسندگی و دقت در دیده ها و شنیده ها و آموخته هایشان و افزایش ارتقا دانش سواد خواندن

مشاهده ادامه تصاویر...

گل صدبرگ - پایه پنجم
 

با توجه به درس گل محمدی از کتاب هدیه های آسمانی پایه پنجم و مصادف شدن با میلاد با برکت حضرت ختمی مرتبت رسول اکرم صلی الله علیه و آله، نمایشگاهی از  گل های دست ساز دانش آموزان برپا گردید.

انشا نویسی و مهارت کلام ورزی – پایه پنجم
 

با هدف تقویت مهارت های زبان آموزی با روش ایفای نقش و و قصه گویی طی نشستی مشترک از دانش آموزان پایه پنجم در نمازخانه مدرسه نمایش درس «چنار و کدوبن» توسط سه تیم منتخب با حمایت خانواده های محترم اجرا گردید.

پیش نمایش:

 1. ترغیب دانش آموزان به پرهیز از ظاهر بینی و سطحی نگری
 2. جلب توجه دانش آموزان به ارزشمندی تفکر و تعقل در مورد دیده ها و شنیده ها و قضاوت منطقی در آنان
 3. توجه به دانایی و هوشمندی در رفتار اجتماعی

در پایان نمایش از دانش آموزان با خوراکی هایی از کدو حلوایی پذیرایی گردید تا خداوند را به پاس آفرینش این نعمت ارزشمند سپاسگزار باشیم.

مشاهده ادامه تصاویر...

دست سازه های فسیل
 

برگی از تاریخ زمین، فسیل دست ساز دانش آموزی (فسیل اثری(

دانش آموزان پایه پنجم به درس علوم بخش سنگ ها نمایشگاهی از دست سازه های فسیل خود برگزار کردند.

مشاهده ادامه تصاویر

کارگاه گلایدر فومی

کارگاه گلایدر فومی :

 • ارتقاء سطح دانش و آگاهی شرکت­ کنندگان از مفاهیم آموزشی، سرگرمی و بازی
 • درک اهمیت و ضرورت طراحی وسیله آموزشی  درست برای نوجوانان در جهت آموزش و رشد آن­ها
 • درک اهمیت و ضرورت انتخاب مواد درست و مناسب با توجه به ویژگی­ های مخاطبان

اجرای برنامه :

با همراهی ویاری پژوهشسرای امام رضا (ع ) کارگاه گلایدر فومی درفضای شاد ومهیج برگزار گردید

کارگاه گلایدر فومی
ساخت عنصر...

دانش آموزان در حال ساخت عنصر،

ترکیب و مخلوط با حبوبات

آبان ماه 1393

تور سرزمین دانایی

بازدید آموزشی علوم و نجوم واقع در کوهسنگی ( تور سرزمین دانایی)

با حضور دانش آموزان پایه پنجم

زمان : یکشنبه 18/ 8/ 93

نمایشگاه استان شناسی

نمایشگاه استان شناسی

مربوط به درس جغرافیجهت مشاهده تصاویر بیشتر کلیک کنید...


حضور دانش آموزان پایه پنجم در حرم مطهر رضوی
 
 

امام جواد (علیه السلام) فرمودند :

زیارت امام رضا (علیه السلام) در همه زمان ها خوب است ولی با فضیلت ترین زمان زیارت آن حضرت ماه رجب است.

حضور دانش آموزان پایه پنجم در صحن جمهوری حرم مطهر رضوی در روز شنبه 19/2/94 مقارن با بیستم ماه پر خیر وبرکت رجب و ماه زیارتی مولایمان علی بن موسی الرضا (علیه السلام) با قرائت صلوات خاصه امام رضا (علیه السلام) و زیارت امین ا... و زیارت رجبی

 
 
بازدیدآموزشی "ازکارخانه نان قدس رضوی"
 

بازدیدآموزشی "ازکارخانه نان قدس رضوی"

ویژه پایه پنجم – درس اجتماعی

موضوع: نواحی صنعتی مهم ایران

هدف:آشنایی با صنایع مصرفی و مادر

تاریخ: سه شنبه 3/9/94

برگزاری نمایشگاه - پایه ی پنجم

برگزاری نمایشگاه
" آثار و دست سازه های دانش آموزی فسیل" پایه ی پنجم

درس: علوم - برگی از تاریخ زمین

هدف: آموزش چگونگی تشکیل فسیل ها

تاریخ:شنبه 30/8/94

زنگ پژوهـــــــــش

 

برگزاری کارگاه آموزشی ویژه هفته"پژوهش"

موضوع:"چگونه و چرا تحقیق کنیم"

مدرس جلسه:جناب آقای دکتر حسین پور
از پژوهشگران منتخب و عضو محترم انجمن اولیا و مربیان

کارگاه آموزشی ویژه دانش آموزان پایه های پنجم و ششم
 

کارگاه آموزشی ویژه دانش آموزان پایه های پنجم و ششم

موضوع: کسب مهارت های اجتماعی و فضائل اخلاقی

درس: مهارت های  زندگی

مدرس جلسه: سرکار خانم جنابی

هدف: یادآوری آموزه های دینی و فضائل اخلاقی به دانش آموزان

زمان: دوشنبه 26/11/94

لحظه های ناب

 

امام کاظم (علیه السلام) می فرمایند: بكوشید كه اوقات شبانه روز شما چهار قسمت باشد:1 ـ ساعتی برای مناجات با خدا 2 ـ ساعتی برای تهیه معاش، 3 ـ ساعتی برای معاشرت با برادان و افراد مورد اعتماد كه عیب های شما را به شما میفهمانند و در دل به شما اخلاص می ورزند، 4 ـ و ساعتی را هم در آن خلوت می كنید برای درك لذّت های حلال [و تفریحات سالم] و به وسیله انجام این قسمت است كه بر انجامِ وظایف آن سه قسمت دیگر توانا می شوید

لحظه های نا ب فرصتی مغتنم است برای تمرین آموزه های تربیتی و مهارت های ارتباطی برای داشتن یک زندگی سراسر نشاط ،حرکت و تعالی

لحظه هایی که دین کامل اسلام برای گذراندن آن برنامه ای مدون تهیه کرده است تا بندگی در وجود انسان متبلور شود .

برنامه های اجرایی شامل 5 لحظه:

 1. لحظه ی خوش و بش (مراسم آغازین همراه با مهمان ویژه)
 2. لحظه ی دور همی (مهمانی و میزبانی توسط دانش آموزان)
 3. لحظه ی خنده حلال (مسابقات فرهنگی، ورزشی، جنگ شاد)
 4. لحظه ی عبادت (برنامه ویژه نماز و مناجات)
 5. لحظه ضیافت (صرف شام)

جشن غذا در روز جشن میلاد پیامبر(ع)
کارگاه نماز دوره دوم-واحد5

در راستای طرح های ستاد اقامه ی نماز سری اول برنامه های کارگاه نماز در سه کلاس پنجم اجرا گردید.

این طرح که با نگاه جدیدی در مورد مبحث نماز مطرح شده بود سبب ایجاد شوق و علاقه ی دانش آموزان و رفع ابهامات و سوالات ایشان در رابطه با فلسفه ی نماز شد.

ادامه ی این کارگاه به امید الهی در آینده اجرا خواهد شد...

خـبرنـگاران و انـتخابات شـورای داش آموزی دوره ی دوم-واجد 5
خـبرنـگاران و انـتخابات شـورای داش آموزی دوره ی دوم-واحد 5

حضور جناب آقای فخریان مدیر عامل محترم بنیاد فرهنگی رضوی در جمع دانش آموزان واحد 5 به مناسبت روز انتخابات شوراهای مدارس سبب دلگرمی هرچه بیشتر این مراسم گردید .

دانش آموزانی از پایه پنجم در طرحی خلاقانه با  همکاری معلم درس مطالعات اجتماعی خود به عنوان خبر نگار از دوستان کاندیدا ، رای دهنده ، مدیریت  مدرسه و همچنین مدیر عامل محترم بنیاد فرهنگی رضوی به مصاحبه در این راستا پرداختند و نمایشی از آموزش های روابط  اجتماعی خود را به اجرا گذاشتند.

نمـایـشـگـاه تـفکر عـلمی ،تـغییرات مواد دوره دوم-واحد 5

برگزاری نمایشگاه تفکر علمی ،تغییرات مواد

پایه پنجم                      درس علوم

موضوع : تغیرات فیزیکی و شیمیایی

با هدف آشنایی با تفکر علمی-تشخیص نوع تغییرات مواد در طول زمان

انظر الی طعامک

نمایشگاه فعالیت کلاسی درس فارسی پایه پنجم

در قالب جشنواره غذا و روزنامه دیواری و پوشیدن لباس های اصیل ایرانی با هدف آشنایی با فرهنگ بومی درتاریخ 6 بهمن 95 برگزار گردید.

ادامه ی تصاویر

بازدید از کارخانه نان رضوی

دیده ها و شنیده های کودکی همیشه در خاطره ها میماند و در آینده تاثیر گذار خواهد بود.

بازدید از مراحل مختلف شرکت "نان قدس رضوی" و در آخر تجربه خرید از فروشگاه به جهت آشنایی با صنایع و مواد اولیه کارخانه های تولیدی و مسیر کالا از تولید تا عرضه یکی از برنامه های موثر آموزشی این آموزشگاه است که در تاریخ 7 دیماه 1395 برای دانش آموزان پایه پنجم اجرا گردید و خاطره زیبا و سرشار از تجربه های مفید برایشان رقم زد.

 
 
کارگاه دومینو دوره دوم - واحد5

برگزاری کارگاه آموزشی  "دومینو"

پایه :چهارم وپنجم

هدف:

تقویت دقت،تمرکز،سرعت عمل و خلاقیت دانش آموزان همچنین آموزش اصول قوانین و مقررات بازی های دومینو و نحوه ی پیش بینی چینش مهره ها در بازی

مدرس جلسه:

جناب اقای رضاپور از مدرسین پژوهشسرای امام رضا(ع)